Zapomniałam tabletki i wystąpiło krwawienie. Dlaczego?

Witam, biorę tabletki już ponad 3 miesiące. W którymś dniu zapomniałam zażyć tabletkę. Teraz dostałam krwawienie jak przy okresie, ale okres z odstawienia miałam 2 tygodnie temu. Czy to przez jedną zapomnianą tabletkę? Czy mogę być w ciąży? To nie są plamienia takie jak przy rozpoczęciu brania tabletek i boli mnie przy tym brzuch.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Niestety nieprzyjęcie tabletki sprawia, ze antykoncepcja staje się nieskuteczna w danym cyklu. Proszę wykonać test ciążowy. W razie wątpliwego wyniku najlepiej zgłosić się do ginekologa.

Z poważaniem