Zapomniałam wziąć 2 tabletki, ale potem wzięłam 3 na raz - mam je brać nadal?

Witam :) Mam takie pytanie, nie wzięłam tabletki w sobotę i niedzielę, ale za to w poniedziałek wzięłam za sobotę, niedzielę i poniedziałek, czyli 3 na raz, a po tym dostałam okres. Ile on będzie trwał i czy nadal mam brać te tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani nadal przyjmować tabletki. Miesiączka powinna ustąpić po 2-3 dniach. Trudno mi się wypowiedzieć co do skuteczności antykoncepcyjnej preparatu, ponieważ nie napisała Pani, których tabletek Pani nie przyjęła.