Zapomniana 13 tabletka w 2 tygodniu

Witam, Tabletki c***** - jednofazowe biorę od 11 miesiecy. Swój cykl brania tabletek zaczynam od niedzieli- w pierwszym tyg zażylam 7 tabletek normalnie , w 2 tyg zapomnialam zazyć tabletkę w sobotę, czyli ostatnia była w piątek o 21. Pominietą pigułkę zażyłam w niedzielę ok 11. We wtorek miało miejsce współżycie, a w czwartek rano dostalam - okres- plamienie. Czy mam dokonczyć opakowanie czy przestać? Czy byłam zabezpieczona podczas stosunku przed ciążą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Zdecydowanie powinna Pani dokończyć opakowanie! Pominięcie tabletki na >7 dni przed przerwą nie jest groźne. Jeśli odstawi Pani teraz tabletki spowoduje Pani znaczny wzrost ryzyka zapłodnienia.