Zapomniana tabletka w 3 tygodniu przyjmowania ich

Mam 19 lat. Od ponad roku biorę tabletki Mercilon. Zapomniałam jedenej w 3 tygodniu (przerwa dłuższa niż 12 godzin - ok. 15). Po zorietowaniu się od razu wzięłam zapomnianą tabletkę i postąpiłam według instrukcji (drugie opakowania, bez przerwy). W tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki, odbywałam stosunki z moim partnerem. Trzy tygodnie po ostatnim stosunku (2 tygodnie drugiego blistra) zrobiłam test ciążowy. Wynik negatywny. Obecnie dostałam krwawienie z odstawienia (tego drugiego blstra). Niepokoi mni jednak fakt, że jest ono bardzo skąpe. To drugi dzień okresu, a jego prawie nie ma (normalnie był on bardzo obfity). Czy to z powodu przyjacie 2 opakowań podrząd? Czy test wykonany w 3 tygodniu po stosunku w godzinach popołudniowch jest rzetelny? Jakie są objawy ciąży przy przyjmowaniu tabletek? Czy zmiany w krawianiu mogą być wywołane zmianą klimatu (byłam miesiąc w Hiszpani i miałam dosyć męczącą i stresującą pracę)?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby rozwiać wątpliwości, może Pani wykonać ponownie test ciążowy. Jeśli okaże się on negatywny, to nie musi Pani zaprzątać sobie głowy mniejszym nasileniem krwawienia itp. (zażycie 2 opakowań podrząd może być przyczyną zmniejszenia krwawienia). Krwawienie może nastąpić 2-4 dnia przerwy w zażywaniu pigułek, a nie od razu pierwszego dnia.

Pozdrawiam!