Zapomniane tabletki, co zrobić?

Witam. Otóż nie zażyłam 4. tabletki, 5. zażyłam po 23 godz. od zwykłej pory. Tabletki biorę bez 7-dniowej przerwy. Jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W takiej sytuacji powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę przez co najmniej 7 kolejnych dni. Jednak dla pełnego bezpieczeństwa proponuję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia do końca obecnego opakowania.
Pozdrawiam