Zarejestrowany epizod tachykardii

Mam 63 lata i od kilku lat leczę nadciśnienie, biorę tabletki rano i wieczorem. W sobotę mierząc ciśnienie jak zwykle między godz. 9.00-10.00 po raz pierwszy miałam bardzo wysokie tętno 99, za 10 minut było 103. Zażyłam tabletki, które biorę zwykle rano Tertensif i bisocard 5, po pół godzinie tętno wynosiło około 80. W tym dniu już nie było wyższe. Dzisiaj mam około 70. Od 2 dni przed sobotą przeżywałam stres, czy to może być przyczyną takiego wysokiego tętna? Co robić, jeśli znów powtórzy się taka sytuacja?

Witam! Na podstawie opisu można przypuszczać, że zarejestrowany epizod tachykardii miał tło psychogenne, dość prawdopodobny jest związek ze zwiększonym napięciem nerwowym w poprzednich dniach (stres). Tętno szybko wróciło do wartości prawidłowych, a więc nie ma powodów do niepokoju. W przypadku gdy dojdzie do kolejnego epizodu tachykardii proponuję uspokoić się oraz zażyć zalecone leki. Wśród nich znajduje się beta-bloker, lek który zwalnia czynność serca, a więc zawsze po zażyciu tego leku tętno powinno wrócić do normy. Pozdrawiam serdecznie!