Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zarejestrowany epizod tachykardii

Mam 63 lata i od kilku lat leczę nadciśnienie, biorę tabletki rano i wieczorem. W sobotę mierząc ciśnienie jak zwykle między godz. 9.00-10.00 po raz pierwszy miałam bardzo wysokie tętno 99, za 10 minut było 103. Zażyłam tabletki, które biorę zwykle rano Tertensif i bisocard 5, po pół godzinie tętno wynosiło około 80. W tym dniu już nie było wyższe. Dzisiaj mam około 70. Od 2 dni przed sobotą przeżywałam stres, czy to może być przyczyną takiego wysokiego tętna? Co robić, jeśli znów powtórzy się taka sytuacja?

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Co to są by-passy?

Pomostowanie aortalno-wieńcowe, czyli inaczej by-passy, to operacyjna metoda leczenia chorób serca, najczęściej choroby wieńcowej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż jest to zabieg, któremu coraz częściej zostają poddane osoby posiadające problemy ze sercem.

Witam! Na podstawie opisu można przypuszczać, że zarejestrowany epizod tachykardii miał tło psychogenne, dość prawdopodobny jest związek ze zwiększonym napięciem nerwowym w poprzednich dniach (stres). Tętno szybko wróciło do wartości prawidłowych, a więc nie ma powodów do niepokoju. W przypadku gdy dojdzie do kolejnego epizodu tachykardii proponuję uspokoić się oraz zażyć zalecone leki. Wśród nich znajduje się beta-bloker, lek który zwalnia czynność serca, a więc zawsze po zażyciu tego leku tętno powinno wrócić do normy. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy