Zarośnięty korzeń po usuwaniu zęba

Witam, kilka dni temu miałam usuwany ząb, lecz niestety nie udało się usunąć korzenia. Pani stomatolog powiedziała, że nie mam się czym martwić, ponieważ korzeń powinien się za kilka tygodni sam wysunąć. Moje pytanie brzmi: czy to prawda i czy taki zarośnięty korzeń nie narobi mi większych problemów?

Witam,
Podczas usuwania , ząb powinien zostać usunięty cały - nie powinno się pozostawiać resztek korzeni. Owszem ,z czasem mogą zostać wydzielona przez organizm , lub zarosnąć ,jednak najczęściej mogą powodować stany zapalne , resorbcję kości , lub powstawanie zmian zapalnych w kości.
Proszę udać się ponownie do dentysty i poprosić o usunięcie pozostawionego kawałka.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Witam serdecznie,
W zdecydowanej większości przypadków należy usuwać takie pozostawione korzenie. Mogą one prowadzić do stanów zapalnych lub zaników kości.
W przypadkach kiedy przy usunięciu korzenia jest ryzyko poważniejszych powikłań (np. korzeń tkwiący bezobjawowo w kanale nerwu), można pozostawić korzeń do obserwacji.