Czy korzeń tego zęba musi być usunięty?

Dzień dobry. Pan Doktor usunął mi zęby w szczęce, a pozostawionego wcześniej korzenia zostawił, napisał przy tym że "ograniczony wkoło stan zapalny", następnie wszczepil 5 implantów, po pół roku założył stałą protezę, teraz kiedy dowiedziałam się że jest korzeń w szczęce, poprosiłam o usunięcie, lekarz twierdzi że nie ma takiej potrzeby, że podczas ekstrakcji można naruszyć zatokę i mogą być powikłania. Czy na pewno jest bezpieczne dla implantów i zdrowia. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 67 LAT 4 tygodnie temu

Pozostawienie korzenia najczęściej nie jest dobrym pomysłem. Dostęp do zatoki nie stanowi problemu dla sprawnego operatora. trzeba dokładnie wszystko ocenić na tomografi komputerowej i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym usunięciu.