Zastosowanie tabletki antykoncepcyjnej "po"

Mam pytanie odnośnie popularnej tabletki antykoncepcyjnej zastosowanej po stosunku, w sytuacji naglej (podobno nie można podać jej nazwy). Po zażyciu po 5 dniach pojawiło się trzydniowe krwawienie - zgodnie z tym, co napisali w ulotce, jako skutek tabletki. Czekałam na okres mój naturalny. Okres pojawił się, ale 5 dni przed właściwym terminem - jeszcze trwa, na razie jest bardziej skąpy od tego tradycyjnego. Czy to normalne? Czy nie jest może to objawem ciąży? Czy ten okres może pojawić się aż 5 dni wcześniej? Pójść z tym do ginekologa? Z góry dziękuję, Gani
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pigułka "72 godziny po" to duża porcja hormonów wprowadzonych do organizmu. Nie jest obojętna dla organizmu, ale wiadomo - czasem nie ma innego wyjścia. Pigułka taka może spowodować zaburzenia cyklu miesiączkowego trwające nawet 2-3 miesiące, więc zbyt wczesna miesiączka może się przydarzyć... Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona swoim stanem zdrowia, to proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!