Zatrucie pokarmowe u dziecka

WITAM , wczoraj po obiedzie moja 3letnia corka zaczela wymiotowac. Trwalo to do poznych godzin nocnych , dzis jeszcze nie wymiotowala natomiast ta sama przypadlosc dopadlamnie i meza w godzinach nocnych ... jedyna wspolna rzecza ktora jedlismy byla surowka z bialej kapusty i tym tez zwracalismy . Czy to moglo byc zatrucie pokarmowe? Co w takim wypadku powinnismy zrobic? Dziekuje bardzo za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zatruciem pokarmowym. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza. Warto zadbać o dostateczne nawodnienie dziecka.