Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawał serca i spadek ciśnienia

Witam. Jedenaście dni temu przeżyłam zawał serca (dokładnie zawał ściany bocznej). Po tygodniowej hospitalizacji jestem już w domu, odpoczywam i zażywam przepisane mi leki. Podejrzewam, że jeden z nich - Polprin 2,5 mg powoduje u mnie wysoki spadek ciśnienia, ostatni pomiar to 98/52, puls - 54. Czy powinnam odstawić ten lek? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Skoki ciśnienia - przyczyny

Skoki ciśnienia tętniczego stanowią nie tylko dokuczliwy objaw, ale mogą nieść ze sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Warto zapoznać się z przyczynami leżącymi u ich wystąpienia. O tym opowiada dr Piotr Gryglas.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego, który oceni wszystkie przyjmowane przez Panią leki i zadecyduje o dalszym postępowaniu, do tego proszę mierzyć ciśnienie i puls przynajmniej dwa razy dziennie i zapisywać wyniki.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy