Zawroty głowy, duszności, bóle serca a niedoczynność tarczycy

Witam, mam 22 lata, 1,5 roku temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność. Regularnie przyjmowałam lek, ale po jakimś czasie przestałam. Kiedy wróciłam do leku przytrafiło mi się niemiłe wydarzenie. Podczas 3 dnia powrotu do leku nagle zemdlałam. Przez 2 dni nie byłam w stanie jeść, mówić, sama się poruszać (nie czułam kontroli nad własnym ciałem). 2 dni wyjęte z życia, przespane. Dopiero na 3 dzień było ok. Często mam zawroty głowy, duszności, bóle serca. Czy to wina tarczycy czy coś innego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą być związane ze schorzeniami tarczycy. Tak naprawdę znacznie bardziej prawdopodobne są inne przyczyny. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.