Zawroty głowy, mdłości i ucisk w przełyku a przyke wydarzenia i płaczliwość

kilka dni mam zawroty głowy głównie popołudniu, wieczorem, mdłości i dziwny ścisk w przełyku na wys. klatki piersiowej od trzech miesięcy mam regularną miesiączkę choć od ok 3lat było tym różnie,od 2 dni bardzo bolą mnie mięśnie ud ale nie wiem czy to ma jakiś związek, spotkało mnie tez kilka przykrych rzeczy o których często myślę i stałam się na tym pkt bardzo wrażliwa (np reaguje płaczem lub totalnym smutkiem co raczej mi się nie zdarzało, nawet publicznie)co to może być?będąc w pracy jest OK

Szanowna Pani,

często zdarza się tak, że nasze ciało odzwierciedla trudności, które nas spotykają, przykre doświadczenia, negatywne emocje, jakie przeżywamy. Pisze Pani o tym, iż ostatnio spotkało Panią kilka przykrych rzeczy. Często Pani o nich myśli, płacze Pani i stała się Pani bardziej wrażliwa. Pokazuje to, iż trudne doświadczenia są jakby "aktywne" nie tylko w Pani głowie, ale także w Pani sercu. Natłok takich nieprzyjemnych emocji i myśli, zwłaszcza jeśli nie ma ujścia na zewnątrz, gromadzi się w naszym ciele - w Pani wypadku są to zawroty głowy, mdłości, ścisk w przełyku na wysokości klatki piersiowej. Można to tłumaczyć następująco: natłok myśli symbolizowany jest przez zawroty głowy, natomiast natłok nieprzyjemnych emocji- poprzez ucisk w klatce piersiowej.
Dlaczego natomiast objawy pojawiają się w godzinach popołudniowych, a w pracy czuje się Pani dobrze? Być może jest tak, że praca pozwala Pani oderwać się od tych nieprzyjemnych myśli, skupić się na czymś innym, na chwilę zapomnieć o problemach?
Z tego właśnie powodu w Pani przypadku bardzo ważne jest zastanowienie się nad tym, co dzieje się w Pani głowie, co Pani czuje i -przede wszystkim- co Pani z tym robi? Jak radzi Pani sobie po tych trudnych, nieprzyjemnych doświadczeniach? Czy ma Pani wsparcie? Czy może się Pani komuś "wygadać"? Czy jest ktoś, kto Pani wysłucha, zadba o Pani potrzeby, pomoże w trudnych chwilach? Czy ma Pani komu się wypłakać jeśli Pani tego potrzebuje? Nie zawsze musi to być psycholog. Czasem wystarczy obecność osoby bliskiej, której Pani ufa, z którą Pani czuje się dobrze, bezpiecznie. To bardzo indywidualna kwestia, zależna od konkretnej sytuacji, potrzeb, zasobów i wsparcia danego człowieka.
Być może jest tak, że te trudne sytuacje sprawiły, iż jest Pani w chwilowym kryzysie. Potrzeba czasu na przeżycie takich doświadczeń. Proszę jednak pamiętać, że dobrze jest wsłuchać się w siebie i własne potrzeby- zwłaszcza w kryzysie! Bycie samemu z problemami, brak wsparcia czy też udawanie, że nic się nie stało, ucieczka od nieprzyjemnych myśli i emocji to najgorsze rozwiązanie. Odbija się to nie tylko na samopoczuciu psychicznym, ale także fizycznym ( o czym Pani napisała).
Zachęcam do przyjrzenia się sobie i swoim potrzebom.

Podobne objawy mogły pojawić się na tle emocjonalnym (nerwicowym). Zachęcam do spotkania z psychologiem i omówienia tych tematów, przepracowania emocji, podbudowania poczucia bezpieczeństwa, pewności siebie i wartości.

Witam serdecznie,

nasuwa się wiele pytań, które pomogłyby w zrozumieniu sytuacji, w jakiej się Pani znajduje.
Jakie przykre rzeczy Panią spotkały, o których często Pani myśli, a wynika, że w jakiś sposób łączy z obecnym Pani samopoczuciem? Pozostaje wrażenie, że to coś bardzo trudnego dla Pani, być może nawet do tego stopnia, że trudno o tym było Pani pisać.
Wynika, że bycie w pracy, w której przekierowuje Pani myśli na inne sprawy, ale także skupia się na działaniu, a nie przeżywaniu swoich emocji, jest formą ulgi i uspokojenia. Taka forma odcięcia się od przykrych emocji, które Pani doświadcza po pracy.

Proszę pomyśleć o konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl