Zawroty głowy po spacerze na mrozie

Witam. W sobotę byłam na dyskotece po wyjściu ( po tańczeniu bardzo rozgrzana - spocona ) poszłam na dość długi spacer ( -13 stopni na zewnątrz ) . Kolejnego dnia po południu bardzo zaczął mnie bolec kark ( sobota ) w niedziele do bólu doszły mocne lecz rzadkie zawroty głowy , oslabienie. Brak gorączki . Proszę o poradę

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

może to być spowodowane odwodnieniem. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Po oziębieniu mięśni powstał ich bolesny przykurcz czyli "kręcz" karku i wtórnie zwroty głowy.
Pomaga aspiryna lub paracetamol i gorąca kąpiel
Następnym razem odpoczynek po tańcach, potem spacer i ciepła kurtka, szalik, czapka/beret
Do dzisiaj chyba już przeszło wszystko ?
Zdrowego Nowego Roku
dr med. Andrzej Sawicki