Glucardiamid a zawroty głowy po uprawianiu sportu

Witam. Uprawiam rekreacyjnie sport,po wizycie u lekarza i poinformowaniu Go,ze miewam zawroty głowy polecił mi Glucardiamid,abym brała sporadycznie w razie konieczności. Wyczytałam z ulotki,że min. zwiększa ilość uderzeń serca i podnosi ciśnienie. Na co dzień ciśnienie mam zazwyczaj 100/60 puls 65 po bieganiu oczywiście wyższe więc obawiam się brania leku Glucardiamid, który jeszcze powyższy wynik. Proszę o informacje kiedy najlepiej zażywać lek Glucardiamid? Czy faktycznie jest to środek, który mi pomoże czy jednak istnieje ryzyko, że po jego stosowaniu pojawią się u mnie jakieś problemy kardiologiczne? I chciałabym jeszcze zapytać czy lek Glucardiamid faktycznie jest skuteczny i mi pomoże? Jak często powinnam go przyjmować? Czy to jest bezpieczne? Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Anna S.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Glucardiamid jest lekiem cucącym, wspomagającym organizm podczas dłuższego wysiłku fizycznego.
Zawroty głowy po wysiłku mogą być u Pani spowodowane odwodnieniem, niskim ciśnieniem lub nadciśnieniem, mogą też wynikać z niemej klinicznie w stanie spoczynku wady serca. Jeżeli zamierza Pani bardziej wyczynowo uprawiać sport, to zalecałbym konsultację u kardiologa i wykonanie badań wysiłkowych.