Zawroty i ból głowy, dreszcze, szybkie bicie serca a codzienne przeczyszczanie się

Przez ostatnie tygodnie doskwierają mi zawroty głowy, czuję się wtedy bardzo słaba, czuję jakbym miała zaraz zemdleć. Natomiast od ostatnich dni zaczęły przechodzić przeze mnie dziwne dreszcze. Najpierw serce zaczyna mi bić szybciej, tracę oddech, czuję jak robi się mi bardzo gorąco a po chwili zimno, mam gęsią skórkę (dreszcze). Głowa też mnie często boli. Nie mam siły na nic. Czy to może być spowodowane codziennym przeczyszczaniem się? Jakie mogą być dalsze skutki?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Oczywiście, że mogą!
Objawy wskazują na zburzenia wodno-elektrolitowe, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Natychmiast powinna Pani zaprzestać domowych sposobów "oczyszczania się" jak Pani to nazwała.
Natychmiast powinna Pani również udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi z jonogramem i moczu.
Niezbędne jest przywrócenie równowagi jonowej w organizmie.
Jeśli objawy by się nasiliły, należy zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego najbliższego szpitala.
Tylko proszę powiedzieć o wlewkach doodbytniczych (bo rozumiem, że je Pani miała na myśli) lekarzowi do którego się Pani zgłosi. Ułatwi i przyśpieszy to diagnostykę i wdrożenie odpowiedniego leczenia.