Zażycie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym dniu po ustaniu miesiączki

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Mianowicie chodzi o ich sposób zażywania. Lekarz kazał mi pierwszą tabletkę wziąć w pierwszym dniu po ustaniu miesiączki i kontynuować wiadomo przez 21 dni. Czy ten sposób jest bezpieczny bo nie spotkałam się na forach internetowych by pierwszą tabletkę zażyć po miesiączce. Proszę o pomoc Pozdrawiam Anna

Oczywiście aby zachować działanie antykoncepcyjne od początku stosowania tabletek, pierwszą powinno się zażyć w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego. Pozdrawiam