Czy tabletki antykoncepcyjne działają już od pierwszej przyjętej pigułki?

Witam. Chciałam zapytać, czy jeżeli wzięłam tabletke w pierwszym dniu okresu i później współżyłam 4 dnia (czyli po czterech tabletkach) z dojściem partnera wewnątrz pochwy, to mogę być w ciąży. Czy tabletka działa od pierwszego dnia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych zgodnie z instrukcją (tak, jak Pani to robi), skuteczność antykoncepcyjną osiąga się już pierwszego dnia stosowania.

Pozdrawiam!