Zażywam tabletki antykoncepcyjne, ale zauważam objawy depresji. Czy mogę je odstawić?

Mam 18 lat. Od 6 miesięcy regularnie zażywam pigułki antykoncepcyjne i do tej pory byłam w pełni zadowolona z ich działania. Ostatnio jednak zauważam u siebie objawy depresji. Czy warto odstawić tabletki, aby sprawdzić czy bez nich poczuję się lepiej? W czasie takiej przerwy planuję używać prezerwatyw. Jak wcześnie przed odstawieniem pigułek należy się dodatkowo zabezpieczać, aby było to skuteczne?

Redakcja abcZdrowie

Pani podejrzenia odnośnie depresji warto skonsultowac z psychiatrą. Jeśli zdecyduje się Pani na odstawienie tabletek to od pierwszego dnia bez zażycia tabletki zalecane są inne metody antykoncepcyjne.