Zbadanie Colitisulcerosa u 33-letniej kobiety

witam ,jestem kobieta mam 33lata . 11 lat temu wybadano u mnie colitisulcerosa,mialam spokuj jakies 4-5lat potem znow bole brzucha biegunki itd,potem znow spokuj az doteraz , i znow powtorka z rozrywki. moje pytanie czy przy tym schorzeniu istnieje ryzyko zachorowania na jakiego kolwiek raka jelit, mam male obawy poniewaz moj dzidek albo pra dziadek -nie pamietam dokladnie -zmarl wlasnie na raka jelit

Nie znam stopnia zaawansowania choroby , nie mogę więc autorytatywnie odpowiedzieć! Ryzyko zachorowania na raka j.grubego jest zawsze większe przy obecności colitis ulcerosa , niż , przy zdrowym jelicie! Proszę być pod stałą opieką specjalisty!!! , pozdrawiam , zż