Zbyt szybki rozwój 2-latka

Mam dziwne pytanie. Moj synek nie skonczyl 2 lat a jest b mądry. Liczy do 10ciu, zna caly ,podkreslam caly alfabet pokarze i powie na wyrywki caly alfabet( na tablicy magn). zna dużo kolorow i je nazwie, wie kto z rodziny jakim autem jezdzi i powie jego kolor, Powie jak sie nazywa ile ma lat, zna ulicę i numer domu. Zna figury geometryczne kwadrat,kolo, prostokąt i kwadrat. Liczy sam do 10ciu- a z moja pomocą do 20stu!! Jestem z niego dumna. Synek za miesiąc bedzie mial 2 latka;)).Czy to jest normalne w takim wielku, mam cie cieszyc, czy martwic;)))??.. dużo rzeczy pamieta co bylo kiedyś,np: tu dwaj panowie kosili trawe, tu pan malował płot. jest grzecznym chłopcem lubi dzieci , lubi sie bawic i wygłupiac..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis nie wskazuje na żadną patologię. W razie wątpliwości proszę udać się z dzieckiem do lekarza.