Zdiagnozowana depresja i paniczny strach

Witam, U mojego meza kilka lat temu zostala zdiagnozowana depresja i paniczny strach. Od tamtego czasu leczy sie farmakologicznie. Kilka dni temu rano stracil przytomnosc, jednak jego zachowanie podczas tego ataku bardziej wygladalo jakby zostal porazony pradem. Trwalo to moze z 10 sekund i maz wrocil do siebie. Prosze mi powiedziec czy mam sie zglosic z mezem u neurologa?

Witam,
proszę zachować ostrożność i zgłosić się do lekarza,żeby upewnić się, że działanie stosowanych leków jest prawidłowe i nie powoduje skutków ubocznych.
Lek powinien być stosowany systematycznie, zgodnie ze wskazną dawką, nie należy nagle przerywać leczenia, proszę porozmawiać z Mężem i ustalić, zgodnie z ulotką czy nie nastąpiły negatywne interakcje stosowanych środków z innymi lekami. Działania niepożądane prowadzonego leczenia farmakologicznego, mogą wystąpić również w postaci omdleń i drgawek.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

tak.+odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,

dobrze by było, żeby mąż udał się do lekarza, może także do lekarza psychiatry. Zachęcam także do skorzystania z psychoterapii by skuteczniej radzić sobie z objawami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry,
w sprawie utraty przytomności proszę najlepiej udać się wpierw do lekarza rodzinnego i dokładnie opisać ostatnie zdarzenie, które tak panią zaniepokoiło. Jeśli chodzi o depresję i lęk gorąco polecam podjęcie psychoterapii gdyż same leki zazwyczaj pomagają tylko objawowo, nie dotykają przyczyn problemu. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest skuteczna w pracy zarówno z depresją, jak i zaburzeniami lękowymi. Dobrze działa także razem z farmakoterapią.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl