Zespół Marfana a możliwe następstwa

Jestem chory na zespół Marfana, toteż posiadam, za długi język, gotyckie podniebienie i wadę zgryzu, która u mnie objawia się cofnięciem górnych 1 i za tym cofniecie dolnych 1 i 2 oraz jedna 3 jest nieco poza łukiem. Czy przy takiej wadzie konieczne jest poszerzanie łuku? Czy muszę jednocześnie zakładać aparat na obydwa łuki? Czy ortodonci wiedzą czym jest jest ZM i jak powinno przebiegać leczenie by osiągnąć optymalny efekt? Ile może trwać leczenie1 luku bez poszerzania szczeki?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że wiedza. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.