Zespół szyjno-barkowy a choroba zawodowa

Proszę o odpowiedz;Pracuje 31lat jako szwacz .od paru lat lecze się u neurologa.Mam przewlekły zespół szyjno-barkowy lewostr.Zespół bolącego barku leweg.Obustronny zespół ciesni nadgarstka.Zwyrodnienie kręgosłupa z dyskopatiąC6-C7 iL4,L5iL5-S1.CHciałam to zgłosic w pracy jako chorobe zawodow.ale moj lekarz zakład. nie chce słyszec i wypełnic dokumentów .Boje się że mnie zwolnią .CZy mam szanse ubiegac się o chorobe zawodow,czy o rentę jesli na dane stanowisko ze względu na zdrowie nie mogę wróci

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza medycyny pracy, nie koniecznie do lekarza zakładowego. Lekarz przedstawi możliwe dalsze drogi postępowania.