Zespół Wazowagalny typ kardiodepresyjny u 21-latki

Witam. Moja dziewczyna(21 lat) cierpi na zespół Wazowagalny typ kardiodepresyjny. Mdleje raz na około 2,3 miesiące. Zazwyczaj jest to spowodowane nagromadzeniem stresu. Ostatnio zemdlała kiedy zbyt szybko wstała z łóżka. Mam pytanie. Czy istnieją jakieś skuteczne leki/metody, które mogą ograniczyć częstotliwość omdleń? Wiem o ćwiczeniach pionizacyjnych. Czy można wspomagać tę dolegliwość jakimiś lekami? Cokolwiek co pozwoli na poprawę i ograniczenie ilości omdleń? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza kardiolog. po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.