Zespolenie omijające sposobem leczenia przewlekłych zaparć

Czy na przewlekłe zaleganie mas kałowych sposobem może być zespolenie omijające jelita cienkiego, np. z zaparciami walczę już kilkanaście lat i próbowałam chyba wszystkiego. Z wagi 90 kg kilkanaście lat temu dietą doszłam do wagi prawidłowej, ale moje jelita praktycznie nie pracują. Kiedyś, kiedy byłam gruba, zanim trafiłam do dietetyka odchudzałam się głodówkami - to był pierwszy błąd, zdaję sobie sprawę. Na dzień dzisiejszy od dwóch lat jestem na diecie dukana, bo nie chcę przytyć, ale nie chudnę też. Moim sposobem na uczucie pełności po kilku dniach nie pójścia do toalety jest lewatywa. I całe szczęście, że ją odkryłam, bo do toalety po środkach przeczyszczających i na diecie, która miała ułatwiać mi wypróżnianie nie chodziłam do toalety nawet przez 3 tygodnie. Po zjedzeniu dosłownie przez jeden dzień węglowodanów moja waga wzrasta nawet ponad 2 kg. Byłam na konsultacji z chirurgiem, który zaproponował mi rozwiązanie: zespolenie omijające. Proszę o opinię dot. takiego rozwiązania mojego problemu. Ja już naprawdę nie wiem co robić.

Zapewne chirurg zaproponował zespolenie omijające jakąś część jelita grubego (skrócenie pasażu przez jelito grube). Przez takie ominięcie części jelita grubego stolec będzie bardziej rzadki i przez to łatwiej wydalany. Można właśnie w ten sposób leczyć przewlekłe zaparcia. Ominięcie jelita cienkiego wywołałoby zaburzenia wchłaniania substancji odżywczych, minerałów i witamin.