Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i łojotokowe zapalenie skóry oraz występowanie bolesnych guzków na skórze

choruje od 3 lat na zzsk i łzs czekam rok na biologiczne wlewki stan mój na dzisiejszy dzień jest coraz gorzej boli mnie kregosłup biodro lewe w którym nie była zmian tak jak prawym ze mam uszkodzony szpik i obrzęki bardziej boli lewa strona w pośadku kość czy jest możliwe ze tam sie rozwija choroba a mam tez wedrujący rumien który pojawia się tak co dwa tygonie bolące guzki wedruja po nogach rekach a nawet miewam ostatni na brzuchu plecach .czy ktoś mi odpowie czemu mam takie guzki ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości najprawdopodobniej są objawami stwierdzonych chorób. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

Witam. Ból bioder najprawdopodobniej jest wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania stawów kręgosłupa w przebiegu zzsk. Rumień wędrujący nie jest zaś typowym objawem zzsk i może być pierwszą manifestacją innego schorzenia o charakterze autoimmunologicznym.