Zgaga i nasilone odbijanie w gardle

Witam, jestem w 31 tygodniu ciąży. Wczoraj na noc zjadłam sałatkę warzywną, która była chyba nie zbyt świeża albowiem była lekko kwaskowata (myślałam, że to wynik ogórków), po nie całej godzinie zaczęło być mi nie dobrze, dopiero ok 1, w nocy udało mi się zasnąć, dziś obudziłam się o 5 z okropną zgagą, która strasznie pali mi przełyk, a to uczucie jest nasilone podczas odbijania się, czuje również kręcenie w żołądku, czy może być to zatrucie pokarmowe? I co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dolegliwości nie ustąpiły proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.