Zgaga i wzdęcia - czy to ciąża?

Witam.
Mam 21 lat z mężem staramy się o dziecko pół roku i nic:( Dostałam okres 24 listopada (tydzień za wcześnie) skończył się 30 listopada,wcześniej nie miałam żadnych oznak okresu jak zazwyczaj.
Dziś jest 15 grudzień, a ja od 9 znów krwawię tylko, że bardzo słabo z śluzem i skrzepami. Mam zgagę i chodzę wzdęta do tego strasznie popsuła mi się cera i zauważyłam żyły na piersiach biegnące do brodawek.
Czy to może być ciąża? Proszę o szybką odp!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zatrzymanie miesiączki jest typowym prawdopodobnym objawem ciąży.
Jednakże czasami może się zdarzyć, że mimo zapłodnienia pojawia się mniej obfite krwawienie przypadające czasowo na termin miesiączki, a związane może być np z zagnieżdżaniem zarodka.

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć zapłodnienia, szczególnie jeśli pojawiły się nieswoiste objawy ciąży.
Proponuję wykonać test ciążowy.
Jeśli po roku niezabezpieczonego współżycia (średnio 3-4 razy w tygodniu) nie dochodzi do zapłodnienia to należy skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl