Zgaga spowodowana stresem u 20-latki

W ostatnim czasie miałam ogromne zgagi spowodowane najprawdopodobniej stresem. Lekarz rodzinny przepisał Mi Helicid - brałam go zgodnie ze wskazówkami przez 4 dni, po czym zaczęłam odczuwać ogromne bóle żołądka, które pojawiają się regularnie co kilkanaście minut. Trwa to już od 5 dni. Leki odstawiłam 3 dni temu. Czy to możliwe, że to przez ten lek, czy może być inna przyczyna? Czy ten lek mógł spowodować jakieś uszkodzenia w moim organizmie?

Bardzo mało prawdopodobne, aby ten lek mógł spowodować ból żołądka, bowiem najczęściej stosujemy go właśnie u Pacjentów z takimi dolegliwościami. Być może przyczyna Pani dolegliwości jest całkiem inna. Powinna pani zasięgnąć porady gastroenterologa.