Zgorzel i dolegliwości bólowe zęba

Witam! Miesiąc temu stomatolog wykrył u mnie zgorzel dolnej 4. Zgorzel został usunięty, ząb otwarty z tym, że muszę wkładać sobie waciki na czas jedzenia. na chwilę obecną ząb boli dość mocno aż przy szczęce. Stomatolog stwierdził, że nie ma powodów do obaw, przepłukał go roztworem i włożył wacik nasączony jakimś płynem. Co robić ząb cały czas pobolewa.

Dzień dobry. Pozostawianie otwartego zęba powoduje bezustannie jego ponowne zanieczyszczanie bakteriami z jamy ustnej. Rozumiem, że lekarz probował ulżyć w bólu i zrobić ujście dla gazów zbierających się w zębie. Niestety płukanie zęba i zamykanie go watą od miesiąca, nie rozwiąże problemu. Radzę porozmawiać z lekarzem lub poszukać pomocy gdzie indziej.