W jaki sposób usunąć zgorzel w zębie?

Witam , wykryto u mnie zgorzel w zębie , ząb jest martwy , ubytek w zębie śmierdzi , mam wizytę dopiero za miesiąc , czy mam udać się gdzieś indziej jak najszybciej , czy czekać na wizytę ? Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Dzień dobry, w martwym zębie z otwartym ubytkiem, bakterie mogą się bez zakłóceń rozwijać i przemieszcza√ć się w głąb zęba, a potem zaatakować tkankę kostną otaczającą ząb. Dlatego radzę jak najszybciej udać się do lekarza. Czas działa w tym przypadku zdecydowanie na niekorzyść. Zainfekowanie zęba i kości może być nieodwracalne i ząb trzeba będzie usunąć.

Zgorzel to inaczej stan zapalny miazgi i okolic okołowierzchołkowych. Najczęściej jest to powikłanie nieleczonej próchnicy, gdy poprzez ubytek bakterie beztlenowe przedostają się do głębokich warstw zęba, powodują jej gnicie i obumieranie. Stąd charakterystyczny zapach, który Pan odczuwa. Zgorzel to bardzo niebezpieczny stan, który może doprowadzić m.in. do powstania torbieli zębowych czy przedostania się bakterii do krwioobiegu, a stamtąd do innych narządów. Zgorzel zęba należy leczyć pilnie za pomocą leczenia kanałowego, które polega na precyzyjnym oczyszczeniu, dezynfekcji i wypełnieniu kanałów korzeniowych. Czasem jedynym rozwiązaniem, jest również ekstrakcja zęba, co stanowi ostateczność, przy braku możliwości leczenia.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl