Zgrubienie pod pachą i wyciek białej wydzieliny

Witam, Mam problem otóż 2 tygodnie temu pojawiła mi się grudka pod pachą zaraz pod skórą, tydzień temu urosła zrobiła się biała i coś z niej wypłynęło wtedy też była bolesna co wskazywałoby na zaczopowany gruczoł. Do tego czasu jednak grudka niewiele zmalał ma około 0.75 cm jest zaraz pod skórą i jest zaczerwieniona i już nie boli. Co to może być i jak się tego pozbyć?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie faktycznie jest to zaczopowany gruczoł. Jeśli jednak zmiana nie zniknie w przeciągu 2-3 tygodni, należy udać się do dermatologa celem konsultacji i badania klinicznego.