Zjedzenie muchomora przez osobę dorosłą

Mam pytanie dotyczące grzybów - czy zjedzenie kawałka muchomora skończy się dużymi problemami zdrowotnymi, czy to niewielka ilość i skończy się na hospitalizacji? Mowa o dorosłym człowieku.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Już bardzo niewielka ilość grzybów zawierających śmiertelną toksynę, powoduje silne i bolesne objawy, prowadzące bardzo często do martwicy narządów lub nawet śmierci.