Złamane narzędzie w zębie

Witam, od kilku miesięcy mam w zębie złamane narzędzie, które złamało się w trakcie leczenia kanałowego, ząb z przetoką ale ropa już się nie wydostaje, tylko problem jest w tym że niektórzy twierdzą że to narzędzie musi być usunięte bo jest zagrożeniem dla życia jeszcze inny lekarz twierdzi, że spokojnie można ząb zaplombować, że to nie jest groźne, więc nie wiem co mam robić. Proszę o radę w tej sprawie.

Witam!
Jeżeli z zęba wydobywała się ropa i zostało narzędzie,to prawdopodobnie kanał nie został dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany... Z tego powodu istnieje ryzyko,że po zaplombowaniu ząb "się odezwie" i będzie trzeba go usunąć.... Gdyby narzędzie złamało się już pod koniec leczenia kanałowego,po dokładnej dezynfekcji ,to można by zaryzykować jego pozostawienie w kanale...! Zagrożenie dla życia raczej nie istnieje...
Pozdrawiam.