Złamany kręg obrotowy a znieczulenie do cesarskiego cięcia

Witam ! Mam bardzo ważne dla mnie pytanie. 3 miesiące temu uległam wypadkowi, miałam złamany krąg c2 obrotowy. Chodzę w kołnierzu ortopedycznym. Za 2 miesiące mam planowo cesarskie cięcie.. Chciałabym wiedzieć, czy możliwe jest u mnie zastosowanie innego znieczulenia, niż ogólne? Ponieważ na takie nie chcę się zgodzić.. Nie byłabym w stanie znieść tej myśli, że nie wiem co z moim dzieckiem.. a po drugie panicznie się tego boję. Miałam już jedno cięcie cesarskie 2,5 roku temu w pierwszej ciąży.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dzieci palących matek

Jeśli stan ogólny Pani pozwala na to, to zaproponowałbym znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe (oba w kręgosłup)

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy