Złe samopoczucie w czasie upałów a reumatoidalne zapalenie stawów

Mam 70 lat. Kiedy miałem 14 lat zachorowałam na reumatoidalne zapalenie stawów, w wyniku tego pozostała mi wada serca. Ostatnie rozpoznanie to: napadowe migotanie przedsionków - skuteczna kardiowersja elektryczna (04.01.2012 r. Stan po dwukrotnej skutecznej kardiowersji elektrycznej 30.09.2011 r). Wada serca mitralna o etologii reumatycznej pod postacią łagodnej stenozy i niedomykalności II/III st . w II/III okresie hemodynamicznym wg NYHA. Nadciśnienie tętnicze I st. Biorę Biosotal 80mg 3 x dziennie Warfin 3mg 1x dziennie Tiolarid 1 x dziennie Kaldium 2 x dziennie Cozaar 50mg 2 x dziennie. W czasie upałów bardzo źle się poczułam. Zrobiono badania w szpitalu, gdzie stwierdzono, że nie wymagam diagnostyki inwazyjnej ani hospitalizacji. Obecnie nadal, źle się czuję (migotania przedsionków nie mam, ciśnienie w normie 130/80 puls 68. Mój problem polega na tym, że bolą mnie mięśni, szczególnie kark i uda, drętwieją palce rąk jestem osłabiona (badania krwi w normie) nic mi się nie chce. W związku z powyższym mam pytanie, czy to nerwica czy też skutki uboczne działania leków (biosotal). Nie wiem do jakiego lekarza się udać. Za odpowiedź serdecznie dziękuję.

Witam! Opisane objawy mogą być po prostu skutkiem upalnej dusznej pogody. Jeśli jednak, któryś z opisanych leków został włączony w ostatnim czasie, należy rozważyć jego działania niepożądane. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego celem wykluczenia ewentualnego działania niepożądanego, któregoś z przyjmowanych leków. Pozdrawiam