Zmarszczki na skórze twarzy

Witam, moim problemem jest skóra twarzy na której występują zmarszczki, pomarszczenia....chciałabym zażyć tab bio caroten, kiedyś je brałam i skóra była bardzo ładna boję się jednak czy nie wystąpią objawy uboczne i nie ucierpiu na tym moja skóra zwładzcza na twarzy z uwagi na wiek. Mam 45 lat, tab te brałam jakieś 13 lat temu, proszę o poradę.

Beta-karoten czyli prowitamina A opóźnia pojawianie się zmarszczek, wspomaga leczenie trądziku i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wzroku oraz wzmacnia odporność. Ponadto jest dodatkowym filtrem przeciwsłonecznym, gdyż zmniejsza wrażliwość na promieniowanie słoneczne oraz ryzyko poparzenia, chroni także przed powstawaniem przebarwień. Preparaty z Beta-karotenem są polecane w kuracji przygotowującej skórę do sezonu letniego.
Pani wiek nie jest przeszkodą do stosowania preparatu, ale oczywiście istnieją przeciwwskazania i są to przede wszystkim: ciąża, okres karmienia, przewlekłe biegunki, ciężka niewydoność wątroby i nerek. Dlatego kurację Beta-karotenem należy skonsultować z lekarzem.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

tabletki bio karotenu nie powinny Pani zaszkodzić, tym bardziej, że przyjmowała je Pani wcześniej i nie było żadnych skutków nieporządanych będących np. skutkiem nietolerancji jakiegoś składnika. Jest to suplement diety, tak jak preparaty witaminowe. Natomiast obawiam się, że nie należy sie spodziewać spektakularnych efektów jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry. Może powinna Pani umówić na wizytę do lekarza medycyny estetycznej, który doradzi Pani w jaki sposób można poprawić efekt.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Witam serdecznie, jeśli chce Pani zlikwidować zmarszczki należy udac się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry lekarz doradzi odpowiednie zabiegi bp: mezoterapia, kwas hialuronowy, nici, botox i inne.