Zmęczenie, brak koncentracji, problemy ze skupieniem się

Jestem zmęczony, brakuje mi koncentracji i nie mogę się skupić. Trzy lata temu zaczęło się od maksymalnego przemęczenia w wyniku czego straciłem przytomność i miałem drgawki (brak padaczki, EKG, EEG, TK itp - wszystko w normie). Ciągle czuję się przemęczony. Co mi może doskwierać i dlaczego wtedy miałem jednorazowy atak padaczki?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. W sytuacji, którą Pan opisuje bardzo ważny będzie stały kontakt z lekarzem specjalistą w celu monitorowania stanu Pana zdrowia. Po przeczytaniu tego co Pan napisał mam wrażenie, że dość dokładnie został Pan przebadany. Jednak w określonym trybie umówionym z lekarzem warto powtarzać badania, żeby upewniać się nadal, że wszystko jest w porządku. Jeśli wyniki badań nadal będą w normie być może źródeł Pana dolegliwości należy szukać w obszarze psychologicznym. Oczywiście to co do Pana piszę ma charakter hipotez, które należy sprawdzać. Jest też możliwe, że atak padaczki sprzed 3 lat i obecne przemęczenie nie mają ze sobą związku. Znam takie sytuacje, że objawem dojrzewania układu nerwowego osoby był jednorazowy napad padaczki, który nigdy później nie powtórzył się (miał Pan 17 lat). Inną możliwością może być wpływ jakiegoś wydarzenia w Pana życiu, na które w taki sposób zareagował Pana układ nerwowy. Sytuacje takie noszą miano traumatycznych. Wówczas jest potrzeba pracy nad objawami traumy. Inną wersją może być nałożenie się, kumulacja kilku doświadczeń, które były dla Pana trudne. W celu sprawdzenia źródeł Pana dolegliwości namawiam Pana do rozważenia wizyty u psychologa przy jednoczesnym monitorowaniu zdrowia od strony fizjologicznej. Pozdrawiam Pana
www.piotrantoniak.pl