Zmęczenie, senność, osłabienie - co to oznacza?

Witam serdecznie, od kilku lat "błąkam się" po lekarzach i każdy z nich ma inną teorię, która okazuje się ostatecznie błędna. Na to co mi dolega cierpię już co najmniej 7 lat. Mam 24 lata, często podróżuję, 172 cm wzrostu, 55 kg wagi. Miałam robione badania na bezsenność kilka lat temu (EEG w normie, jedynie lekkie zaburzenia fal theta), morfologia robiona rok temu - w normie, jedynie cholesterol wyszedł 280, ale podejrzewają błąd w wynikach.

Objawy: - ciągłe zmęczenie i senność (szczególnie z rana i po 12 rano), - lekko "odżywam" wieczorem, - nawracająca bezsenność, - bóle głowy, - silne zaburzenia widzenia (jakby rozmazane) i ból oczu, - uczucie silnego bicia serca i okazjonalne "ukłucia", - duszność przy wysiłku fizycznym (nawet po lekkim wchodzeniu pod górkę), - częste nudności i brak apetytu (szczególnie z rana), - stany lękowe po przebudzeniu z drzemki (i dziwny posmak w ustach), - nadwrażliwość na zimno, - apatia, - spadek wagi, - uczucie smutku i lęku (nie podejrzewam jednak depresji), - drżenie ciała i rąk oraz "wata" w kolanach, - od trzech miesięcy plamienia między miesiączkami (jestem na tabletkach hormonalnych).

Byłabym niezmiernie wdzięczna za jakąś radę. Robiłam już różne badania, chodziłam do różnych lekarzy, ale żaden nie potrafił postawić jednoznacznej diagnozy (były wersje nerwicy, nadczynności tarczycy (TSH = 0,801 ulU/ml), cukrzycy (glukoza = 86) itp., ale żadnych rezultatów). Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie!

Na podstawie przytoczonych przez Panią dolegliwości najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów są zaburzenia hormonalne. Sugerowałabym umówić się na wizytę do endokrynologa, który wykona pełen profil hormonalny. Za zaburzeniami układu endokrynnego przemawia wielokierunkowość objawów.

Opisane przez Panią objawy często występują w chorobach tarczycy i nadnerczy. Poziom TSH jest prawidłowy, dlatego z dużym prawdopodobieństwem choroby tego gruczołu można wykluczyć. Warto zastanowić się z lekarzem prowadzącym nad wykonaniem testu z Synactenem, koniecznym do rozpoznania niedoczynności nadnerczy.

Pozdrawiam