Zmęczenie, zawroty głowy, spowolniona reakcja porównywalna do upojenia alkoholowego

Od miesięcy pomimo pożywnego posiłku i długiego snu występują u mnie objawy - zmęczenie, zawroty głowy, spowolniona reakcja (przy szybszym ruchu głową wzrok nie nadąża) porównywalne do upojenia alkoholowego. Zrobiłem badanie moczu i krwi, poza TSH(4,2) wszystkie wyniki w normie. Internista zdiagnozował subkliniczną niedoczynność tarczycy i przepisał Euthyrox (25mg/dzień) po 2 miesiącach brak efektów. Gdzie indziej mogę szukać przyczyny objawów ? Czy warto wykonać badania na Boreliozę ?

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

przede wszystkim tsh 4,2 to już nie jest subkliniczna niedoczynność tarczycy, tylko zdecydowanie niedoczynność tarczycy i przebadać należy FT3, FT4 i norma tutaj niczego nie wykażę, to ma pokazać konwersje, a dalej potrzeba morfologii z rozmazem, CRP, ALT, AST. Euthyrox w tej sytuacji może być bardziej szkodliwy niż wspomagający, za nim w ogóle zastosował bym sztuczny hormon to przede wszystkim nalezy zmienić sposób odzywiania i zaopatrzyć w witaminę D3 z K2 oraz zmetylowaną formę witamin z grupy B w celu przywrócenia energii, witalności i poprawy samopoczucia. Ma Pan objawy nie tyle co niedoczynności tarczycy, co nawet możliwe jest hashimoto, dlatego warto dobadać anty tpo i antytg.

Proszę się udać do dietetyka, albo w swojej okolicy, albo z kimś online jak ze mną.

Pozdrawiam,
www.sports-med.pl