Zmiana klimatu a antykoncepcja

Witam! Jakiś czas temu pytałam o możliwość obniżenia skuteczności działania pigułek antykoncepcyjnych przez ostrą biegunkę. Okres spóźnia mi się pierwszy dzień. Z przezorności i chęci uspokojenia nerwów 2 dni temu wykonałam test ciążowy - pojawiła się bardzo słaba (prawie niewidoczna) kreska w okienku od pozytywnego wyniku (nie jestem pewna czy test został wykonany poprawnie - był to test strumieniowy i nakładkę zabezpieczającą, która powinno się założyć zaraz po zwilżeniu końcówki, założyłam po ok minucie). Następnego dnia powtórzyłam test, tym razem wynik był negatywny (test został wykonany poprawnie). Miesiąc temu zmieniłam miejsce zamieszkania (z Polski na Włochy), tryb życia oraz żywienia również uległ zmianie, czy jest to możliwe aby te zmiany miały wpływ na termin krwawienia nawet jeśli biorę pigułki? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam! Zosia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany klimatu mogą mieć znaczący wpływ na przebieg cyklu miesięcznego.
Test ciążowy jest miarodajny po ok 14 dniach od stosunku.
Jeśli kolejne krwawienie miesięczne nie pojawi się, to należy skonsultować się z ginekologiem.