Zmiana leczenia w stosowaniu Opacorden przy Thyrozolu

Moja mama(86 lat)leżała w szpitalu na kardiologii z powodu migotania przedsionków serca.Stwierdzono też nadczynność tarczycy.Endokrynolog przepisał THYROZOL i dał informację do lekarza rodzinnego żeby zastosować zmianę leczenia,chodziło tu że OPACORDEN i THYROZOL mają ze sobą kolidować.Lekarz rodzinny zmniejszył tylko OPACORDEN do1/2 tabl.dziennie.Czy to jest właściwa diagnoza? i czy OPACORDEN można dzielić na 1/2 ? Lekarz rodzinny nie potrafił odpowiedzieć.Proszę o poradę za co z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn tak stosowanie opacordenu jest przeciwwskazane przy chorobach tarczycy, Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa lub ponownie do lekarza rodzinnego. Samodzielnie proszę nic nie zmieniać.