Zmiana opisana w RTG kręgosłupa a zawroty głowy i uczucie omdlenia

RTG kręgosłupa. 2011 rok - Zniesienie lordozy w odcinku C krąg. Delikatne esowate wygięcie krąg TH. 2013 rok - Zmniejszenie lordozy, nieznaczne boczne wzgięcie w prawo z rotacją osi. Zwężenie krążka L4/L5/S1 w odcinku L/S krąg. 2015 rok- Zmniejszenie fizjologiczne lordozy. Zaostrzenie krawędzi trzonów jako wyraz spondyloarthrosis incipiens. Mam zawroty głowy podczas snu, uczucia omdlenia w ciągu dnia, jakbym była niedotleniona. Powodem może być zmiana opisana w RTG? Neurolog nie widzi problemu

Zawroty głowy mogą być rożnego pochodzenia, mogą wynikać z nieprawidłowości w obrębie mózgu, mogą być pochodzenia błędnikowego, mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, miażdżycy tętnic domózgowych itd.
W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...
Sformułowanie uczucie omdlenia tez niewiele wnosi ponieważ znaczenie mają wszystkie okoliczności tego uczucia, występowanie lub nie objawów poprzedzających, przebieg i dokładny opis itd.
Proszę udać się do lekarza i z nim omówić swoje objawy. Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.