Zmiany na dnie oka

witam czy zmiany na dnie oka od cisnienia pierwszego stopnia mogą się cofnąć

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli okulista stwierdził zmiany w dnie oka, są one w większość nieodwracalne. Można jednak zapobiegać ich progresji poprzez leczenie choroby podstawowej, tzn. utrzymywanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego stosując odpowiednią farmakoterapię.