Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub regeneracją

Witam, odebrałam wynik cytologii. Do tej pory były podawane grupy. Obecnie wynik przedstawia się następująco: Obraz cytologiczny w granicach normy; Interpretacja wyniku: Inne zmiany nienowotworowe, Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub regeneracją. Uwagi: Mierny odczyn zapalny. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku (jestem w 19 tc).

Witam , najważniejsze jest zdanie "obraz cytologiczny w granicach normy"! Sprawę "miernego odczynu zapalnego" proponuję wyjaśnić na spokojnie z ginekologiem prowadzącym! z.żurawski