Zmiany skórne na penisie a plamki Fordyce'a

Dzień dobry! Mam 18 lat. 1. Na moim penisie pojawiły się zmiany skórne (images75.fotosik.pl/77/4627c2b19a23ef60med.jpg). Czy są to plamki Fordyce'a? Myślałem, że są one większe i bardziej oddalone, a to jest skupiona gromada. 2. Po założeniu prezerwatywy (lateks) na moim penisie pojawiają się małe czerwone krosty (images77.fotosik.pl/77/ef7b3986a6a77de4med.jpg). Ale nawet, gdy nie używam kondomów (od 4 mies. nie współżyję) i tak pojawia się ich kilka (są znacznie mniejsze). Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Odnośnie plamek Fordyce'a to jakość zdjęcia nie pozwala mi na jednoznaczną intrpretację. Odnośnie reakcji na prezerwatywe lateksową to moze to być objaw alergii na lateks. Prosze spróbować używać prezerwatyw bezlateksowych i ocenić różnicę.