Zmiany unaczynione a usg piersi
Miałam dziś badanie usg piersi i w diagnozie mam napisane:W piersi lewej na godz 1 w odległości 5cm od brodawki na głębokości 10mm zmiana wielkości 11\10mm dośc dobrze ograniczona niskoechogeniczna ,unaczyniona ,węzły chłonne bez zmian.Mm miec biopsję .Pytanie : czy takie zmiany które są unaczynione są dużym prawdopodobieństwem raka ?Czy takie unaczynnienie zdarza się w normalnych guzach nierakowych ? Agnieszka

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanego opisu potwierdzić lub wykluczyć zmianę nowotworową. Musi Pani cierpliwie poczekać na biopsję i badanie histopatologiczne. Jak najbardziej jest jednak szansa, że jest to zmiana łagodna.