Zmiany zwyrodnieniowe, skolioza i zwężenie tarczy międzykręgowej w wyniku RTG kręgosłupa

Otrzymałem następujące wyniki RTG kręgosłupa: Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów piersiowych niewielka lewostronna skolioza piersiowo-lędźwiowa, niewielkie zwężenie tarczy m/kręgowej L-4 i L-5, zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych, zwapnienia w aorcie brzusznej. Czy to jest groźne? Proszę o odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Tego typu zmiany mogą być powodem dolegliwości bólowych. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurochirurga celem rozszerzenia diagnostyki.