Zmieniony charakter miesiączki

Witam, mam pytanie dotyczące ciąży. Moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne od 1,5 roku. Miała kilka przerw, jednak ostatnia najdłuższa przerwa była jakieś 4-5 miesięcy temu, czyli bierze tabletki regularnie od ok. 5 miesięcy. Uprawialiśmy seks w ostatni dzień trwania krwawienia, było to ok miesiąca temu. Powinna dostać okres jakieś 9-10 dni temu w dzień, w którym okres powinien się zacząć po stosunku. Miała lekkie krwawienie trwające kilka minut od tego czasu, okres się nie rozpoczął, zrobiliśmy już z 7 testów w różnym okresie i różnych odstępach czasu, wszystkie pokazały wynik negatywny. Występuje u niej lekko podwyższoną temperaturę ciała ok. 37- 37,2 st., jeszcze jedna sprawa jest to, że miała ona usuwaną torbiel i ponad rok temu i lekarz powiedział, że mogą się tworzyć następne w przyszłości. Czy ktoś może w jakiś sposób to zinterpretować i wypowiedzieć się. Z góry dziękuję.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam, jeżeli Pana partnerka przyjmuje tabletki regularnie, to ryzyko ciąży jest znikome. Kilkukrotny negatywny wynik testów ciążowych powinien Państwa uspokoić. Najprawdopodobniej zmiana charakteru miesiączki związana jest z długotrwałym przyjmowaniem tabletek. Torbiele jajników faktycznie lubią nawracać. Żeby dowiedzieć się, czy doszło do wznowy, konieczne jest przeprowadzenia badania ginekologicznego oraz badania USG. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty